школа психоаналитического тренинга
Лекции "Анатомия и физиология головного мозга"
после оплаты вас автоматически перекинет в чат, если этого не случилось - с вами свяжется менеджер в рабочее время
1 блок
21 сентября 2024 года с 16.00 до 19.00
Тема:
Історія вивчення структури і функцій нервової системи. Сучасні методи дослідження головного мозку та їх практичне застосування в психології. Макро- та мікроструктура нервової системи людини. Нейрон як структурно – функціональна одиниця нервової системи. Класифікація нервових клітин за морфологічними та функціональними ознаками. Нервова тканина. Типи клітин нейроглії та їх функції.
2 блок
12 октября 2024 года с 16.00 до 19.00
Тема:
Фізіологія нервової клітини. Мембранний потенціал спокою та механізм його генерації. Іонні механізми генерації потенціалів дії у нервових клітинах. Іонні канали та їхня робота. Збудливість мембрани під час розвитку потенціалу дії. Механізм поширення нервових імпульсів у нервових волокнах та фактори, що на впливають на швидкість проведення сигналу.
3 блок
9 ноября 2024 года с 11.00 до 14.00
Тема:
Фізіологія синаптичної передачі. Класифікації синапсів. Синапси з хімічною та електричною передачею збудження, їхні властивості. Структурно-функціональна організація хімічного синапса. Етапи синаптичної передачі. Типи постсинаптичних рецепторів. Збуджуючий та гальмівний постсинаптичні потенціали, механізми їхньої генерації. Основні класи нейротрансмітерів ЦНС. Норадреналін, дофамін, гістамін: основні шляхи та функціональні аспекти.
4 блок
14 декабря 2024 года с 11.00 до 14.00
Тема:
Нервові центри. Властивості нервових центрів. Властивості збудження. Часова і просторова сумація. Властивості і види гальмування. Типи зв’язків між нейронами. Найпростіші нервові мережі. Поняття про рефлекс і рефлекторну дугу. Утворення та модифікація нервових мереж. Поняття синаптичної пластичності. Механізми пластичності.
5 блок
11 января 2025 года с 11.00 до 14.00
Тема:
Загальний план будови ЦНС. Структурно-функціональна організація головного мозку. Оболони головного і спинного мозку. Система шлуночків мозку. Будова і функції спинного мозку. Зовнішня і внутрішня будова спинного мозку. Сенсорна, рефлекторна та провідникова функції спинного мозку.
6 блок
8 февраля 2025 года с 11.00 до 14.00 по Киеву
Тема:
Будова і функції стовбуру мозку. Зовнішня і внутрішня будова довгастого мозку, моста. Функції окремих відділів стовбура. Структурно-функціональна організація черепно-мозкових нервів.
7 блок
8 марта 2025 года с 11.00 до 14.00 по Киеву
Тема:
Будова і функції середнього мозку. Зовнішня і внутрішня будова мозочка. Характер зв’язків із іншими структурами нервової системи. Функції різних відділів мозочка.
8 блок
12 апреля 2025 года с 11.00 до 14.00 по Киеву
Тема:
Будова і функції проміжного мозку. Зовнішня і внутрішня будова проміжного мозку. Структурно-функціональна організація таламуса, гіпоталамуса, епіталамуса. Будова гіпоталамо-гіпофізарної системи та її значення.
9 блок
10 мая 2025 года с 11.00 до 14.00 по Киеву
Тема:
Будова і функції кінцевого мозку. Зовнішня і внутрішня будова кінцевого мозку. Будова і функції лімбічної системи. Структурно-функціональна організація базальних ядер. Цитоархітектоніка кори великих півкуль. Функціональні поля кори великих півкуль, роль в забезпеченні вищих психічних функцій.
10 блок
14 июня 2025 года с 11.00 до 14.00 по Киеву
Тема:
Будова і функції автономної нервової системи. Будова і функції симпатичного та парасимпатичного відділів автономної нервової системи. Гіпоталамо-гіпофізарно-наднирникова стресова вісь. Адреналін, норадреналін та кортизол: ефекти гормонів та роль у розвитку загального алаптаційного синдрому. Роль блукаючого нерву в емоційній регуляції та адаптації до дії стресорів.
после оплаты вас автоматически перекинет в чат, если этого не случилось - с вами свяжется менеджер в рабочее время